6 KNIH, KTERÉ SI V LEDNU NENECHTE UJÍT


Pár tipů, za co utratit vánoční poukázky do knihkupectví.

ZIMNÍ OHEŇ

Pokud milujete detektivky, tak si knihy Anderse de la Motte rozhodně přidejte na seznam! Jeho knihy Konec létaPodzimní případ a teď taky Zimní oheň patří k těm nejlepším, které jsme v posledních letech četli. Mistrovsky napsané, propletené případy, v nichž se prolíná starý zločin se současností. Každý příběh je naprosto samostatný, takže si tyhle knihy můžete vychutnat v libovolném pořadí.

 

HLUBOKÁ MODŘ MOŘE

Od autorky bestselleru Hortenziová zahrada přichází další romantický příběh z nádherné Bretaně. Odhalte tajemství, které se skrývá v zaprášených obrazech… A to nejlepší na konec: víte, že Marie Lamballe je pseudonym spisovatelky Anne Jacobsové, která napsala oblíbenou trilogii Panský dům? O důvod navíc se ponořit do Hluboké modři moře!

 

OSOBNÍ ASISTENTKA

Nejnebezpečnější osobou v místnosti je sekretářka. Ředitelka Mina Appletonová to zjistí až příliš pozdě. Koneckonců, je zvyklá lidi odhazovat jako obnošené prádlo. Jenže Christine Butcherová  je zákeřnější, než vypadá. A když se k Christině její nadřízená zachová krutě, rozhodne se využít všechno, co během práce pro ni zjistila, a naplánuje brutální pomstu…

 

NELŽI MI

V současnosti nejočekávanější kniha žánru young adult. Ostatně, není se čemu divit! Autorčina předchozí kniha Sleduj mě byla něco nečekaného a čtenářům vzala dech. Ponořte se do nepředvídatelného příběhu o posedlosti slavným zpěvákem a o tom, jak zrádné jsou sociální sítě. Vzrušující jízda od první do poslední stránky!

 

VÁLKA O PLANETU VRTOCH

Liane Moriarty se proslavila nejen jako autorka bestsellerů SedmilhářkyManželovo tajemství nebo Úplně cizí lidé, ale na kontě má taky pár dětských knih! Zatímco v předchozích knihách se malá Nikola Borůvková musela vypořádat s odpadkovou pohromou nebo s proradnými zloduchy, v novém příběhu se naučí, že chybovat je lidské a že vyšší věk automaticky neznamená víc rozumu.

 

 

CHRAŇ MĚ PŘED ZLÝMI MUŽI

Ve dne je to knihomolka, která vede malé knihkupectví, v noci nelítostná mstitelka, která vyhledává násilnické muže a trestá je metodou oko za oko, zub za zub. S Nikki Griffinovou není radno si zahrávat! Pokud chlápek týrá svou partnerku, Nikki se postará o to, aby už to nikdy neudělal… Napínavá kniha, jejíž hlavní hrdinku si zamilujete díky její lásce ke knihám i drsnému smyslu pro spravedlnost!

Na kterou knihu se v lednu nejvíc těšíte? ;)