6 věcí, kterými vás dostane HRAČKÁŘ


Horečně očekávaná novinka od autora strhující Šelmy dorazila na pulty knihkupectví. My už jsme Hračkáře četli, a pokud se u knih rádi bojíte, vy byste měli taky! Tady je 6 důvodů…

1. JE TO VOLNÉ POKRAČOVÁNÍ BESTSELLERU ŠELMA

Když loni na podzim vyšla Šelma od Andrewa Maynea, spustil se kolem ní takový poprask, jako už dlouho u žádné knihy. Děsivý začátek, mrazivý děj, šokující konec… Šelmu prostě žádný čtenář napínavých knih nemohl přehlédnout. Hračkář na Šelmu volně navazuje, odehrává se o rok později, avšak místo do hlubokých lesů nás přivádí do džungle velkoměsta. Ne každý psychopat musí nosit medvědí kůži – ti nejzákeřnější mají dar tvářit se jako vy nebo já!

 

2. STRAŠIDELNÁ LEGENDA

Hračkář začíná mrazivou scénou, kdy malého chlapce cizí muž unese ve svém bílém autě neznámo kam… Mezi chudými dětmi z přistěhovaleckých rodin se vypráví děsivá pověst: když jste hodní, muž v černém oblečení a bílém kadilaku vám dá hračku nebo nabídne sladkost. Ale pokud zjistí, že jste zlobili, provede vám něco tak strašného, že… no, o tom se jenom šeptá v temných uličkách. A pak si učitelka všimne těch znepokojivých obrázků…

 

3. PROFESOR THEO CRAY

Svérázný profesor bioinformatiky Theo Cray je jeden z nejzajímavějších literárních hrdinů, s jakými jsme měli tu čest. Zdánlivě bezcitný, jako by byl víc počítač než člověk – a jeho mozek skutečně trochu jako počítač pracuje. Díky nezvyklému způsobu myšlení má ale v rukávu pár skutečně originálních vyšetřovacích metod (už jste někdy viděli pátrat po lidech pomocí bakterií?) A aby toho nebylo málo, zachovává si nadhled i tváří v tvář té největší hrůze!

 

4. HRŮZNÝ NÁLEZ NA ZAHRÁDCE

Pokud vám u Šelmy běhal mráz po zádech, připravte se, že u Hračkáře tomu nebude jinak! Jeden z nejděsivějších momentů knihy nastává, když si profesor Theo Cray všimne, že kost, kterou roztomilý pejsek ohryzává, podezřele připomíná dětské žebro… To, co potom najde na zahradě, z paměti už nejspíš nikdy nevymažete!

 

5. TA OBÁLKA!

Šelma přitahovala pozornost svou originální obálkou, která vzhledem i na omak připomínala kožich. Z obálky Hračkáře zase z tlejícího listí a hlíny vystupuje kousek kosti. Připravte se, že to je zážitek i na dotek – hrubá hlína, hladká kost… Brrr! Tohle mohl vymyslet jenom génius! Z Hračkáře se stane výstavní kousek vaší knihovničky!

 

6. BUDETE SE BÁT

Vyzkoušeno za vás! I když už máte načteno tolik thrillerů, že byste mohli zfleku nastoupit ke kriminální policii, Hračkář vás zaskočí. Budete se u něj totiž doopravdy bát. V pravém významu toho slova – zadržovaný dech, mráz na zádech, husí kůže, napínání uší, jestli za dveřmi někdo nečíhá… Jen pár mistrů spisovatelů dokáže ve čtenáři probudit takové pocity. Ovšem Andrew Mayne, bývalý asistent Davida Copperfielda a salonní kouzelník, má navození strašidelné atmosféry v popisu práce!