Euromedia vydává jubilejní 10 000. titul - Slečna Marplová a záhady z pera královny detektivek Agathy Christie


Soubor Slečna Marplová a záhady z pera královny detektivek, jejíž díla vydává nakladatelství Euromedia od svého zrodu, vychází coby jeho jubilejní 10 000. titul.

Nové luxusní ilustrované vydání povídek Agathy Christie tentokrát soustřeďuje kratší příběhy, v nichž vystupuje druhá nejslavnější postava královny detektivek – slečna Jane Marplová, ctihodná stará panna z vesničky St. Mary Mead, proslulá jako „odbornice na mrtvoly“, která se dokonale vyzná ve zločinech a nemilosrdně odhaluje jejich pachatele. Zároveň jsou do tohoto souboru zařazeny povídky, kde sice nefiguruje žádný známý detektiv, přesto jsou to mistrné texty plné záhad, napětí, chytrých zápletek a dechberoucích odhalení.

Britská spisovatelka Agatha Christie patří – a bezpochyby právem – k legendám tvůrců detektivních próz. Její životopis popisuje a zachycuje řada knih (a rovněž vlastní autobiografie z roku 1977), osudové okamžiky z jejího života se staly námětem k filmu. Rozsáhlá autorčina bibliografie, která čítá téměř 300 děl, je zmapována v několika encyklopediích, tajemství její tvorby nejnověji detailně odhalují Utajené zápisníky Agathy Christie vydané v roce 2009 (česky 2010) a Promyšlené vraždy Agathy Christie (česky 2012), dvě knihy z pera Johna Currana, jenž detailně prostudoval 73 svazků autorčiných ručně psaných poznámek. Všechny detektivní romány Agathy Christie vycházejí po celém světě a stále oslovují miliony čtenářů.